Hospoda 2012

250 příspěvků / 0 nových
Poslední
greppie
Obrázek uživatele greppie
Offline
Viděn(a): 6 let 4 týdny zpět
Registrace: 2.4.2008
Jak se tu řešilo štěkání psa

Jak se tu řešilo štěkání psa v bytě, já bych se chtěla poradit s jiným problémem štěkání - a to u obchodu apod. Prostě když někde Madlu uvážu u obchodu a nevidí na mě přes sklo, tak během 5 minut začne vyštěkávat a nepřestane do té doby, než k ní příjdu. Ne že by při tom štěkání byla nějak hysterická, věšela se na vodítku apod. - ona klidně leží, ale "ječí".

Chtěla bych tomu nějak zabránit, ale nevím jak - napadly mě takové ty dětské chůvičky nebo vysílačky, že bych jednu nechala u ní a přes druhou bych na ní z obchodu mluvila, pokud by to tak nějak mohlo fungovat.

Co myslíte?

 

Ála a Madla

VeVes
Obrázek uživatele VeVes
Offline
Viděn(a): 4 roky 8 měsíců zpět
Moderátor
Registrace: 18.5.2007
No já bych v první řadě nikdy

No já bych v první řadě nikdy nenechala psa nikde samotného bez dozoru, čili tak, abych na něj neviděla. Nikdy nevíš kdo ti ho ukradne, případně mu ublíží. I malé dítě může jít kolem a psu píchnout prsty do očí a může to mít nepěkné následky.... 

Verča a Aisha (9.1. 2006), Praha
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." (Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry) 

Jackey
Obrázek uživatele Jackey
Offline
Viděn(a): 7 let 1 měsíc zpět
Registrace: 2.5.2007
Já jsem tohle vyřešila tak,

Já jsem tohle vyřešila tak, že jsem k ní prostě nešla, dokud se neuklidnila! Vyšla jsem před krám a stála, jakmile přestala, tak jsem udělala párk kroků k ní, když zase začala, tak jsem se zastavila..u nás to fungovalo. Ale jak píše Verča, v dnešní době bych si to už neriskla a psy takhle nikde nenechávám samotné. Je to vážně o průšvih:o/

greppie
Obrázek uživatele greppie
Offline
Viděn(a): 6 let 4 týdny zpět
Registrace: 2.4.2008
No jo, ale to se neujme - ona

No jo, ale to se neujme - ona přestane ječet, hned jak mě vidí. U obchodu bývá přivázáno najednou i 6 psů a ona jediná řve.

Ještě mě napadlo, zkusit jí dávat při tom čekání náhubek, třeba jí přes něj nepůjde tolik štěkat.

Bohužel chodíme nakupovat i v rámci venčení - první obchod je od nás zhruba 3 km a po 10-15 km procházce nemám čas ani náladu dojít nejdřív domů, pak se vrátit do obchodu pro pečivo a zase jít zpátky - zvlášť když z té procházky chodíme okolo obchodu.

Ála a Madla

Efka
Obrázek uživatele Efka
Offline
Viděn(a): 6 let 9 měsíců zpět
Registrace: 26.8.2009
U nás před obchoďákem ukradli

U nás před obchoďákem ukradli labíka. Proslýchá se, že Vietnamci, k jídlu - prý se to tu občas stává. A to jsme tu klidná, pohodová okrajová čtvrť u golfového hřiště, rozhodně žádné ghetto. Neriskovala bych to ani zanic! Maximálně opravdu na rychlé koupení šesti rohlíků v krámku, kde na psa celou dobu vidím.

 

Jinak s tím štěkáním si myslím, že je to hlavně otázka docvičení dlouhodobého odložení - zkoušela jsi dát jí třeba na procházce povel "zůstaň" a schovat se na chvilku třeba za křoví?

 

 

 

Eva, Baysha (* 12. 5. 2010) a Brego (* 29. 11. 2012)

greppie
Obrázek uživatele greppie
Offline
Viděn(a): 6 let 4 týdny zpět
Registrace: 2.4.2008
Dlouhodobé odložení má v

Dlouhodobé odložení má v pohodě, ať na mě vidí nebo ne.

Ale jak zalezu do obchodu a jsem tam dýl jak 5 minut - což se bohužel při obsazenosti pokladen stává velice často, tak ječí.

Ála a Madla

alohai
Obrázek uživatele alohai
Offline
Viděn(a): 4 roky 4 měsíců zpět
Registrace: 5.6.2008
Ali, já bych ji štěkat

Ali, já bych ji štěkat nechala, myslím si, že na řvoucího psa si spíš nikdo netroufne než kdyby se tvářila mírně a dobrácky. Krom toho máš i kontrolu, že tam Madla pořád je. A kdyby přestala, tak určitě vyletíš z obchodu, co se děje... Tu chvíli, co nakupuješ, to okolí určitě vydrží. Mrk

Lída + Rita (*1.4. 2013)

VeVes
Obrázek uživatele VeVes
Offline
Viděn(a): 4 roky 8 měsíců zpět
Moderátor
Registrace: 18.5.2007
Jelikož nás někteří máte v

Jelikož nás někteří máte v odkazech na svých webech, tak oznamuji, že máme novou doménu a proto prosím o přepsání:

 

www.aishasheritage.cz

Verča a Aisha (9.1. 2006), Praha
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." (Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry) 

Efka
Obrázek uživatele Efka
Offline
Viděn(a): 6 let 9 měsíců zpět
Registrace: 26.8.2009
Velice

 

 

 

Eva, Baysha (* 12. 5. 2010) a Brego (* 29. 11. 2012)

Teruska.V
Obrázek uživatele Teruska.V
Offline
Viděn(a): 5 let 10 měsíců zpět
Registrace: 11.4.2008
azore-tady-necurej-mas-u-chod

Teruška, Lukáš & smečka

 

Stránky

Téma zamknuto