Hospoda 2012

250 příspěvků / 0 nových
Poslední
greppie
Obrázek uživatele greppie
Offline
Viděn(a): 6 let 4 týdny zpět
Registrace: 2.4.2008
Nevíte čím jsou plněné ty

Nevíte čím jsou plněné ty válcovité polštáře, co se dávají do oken proti průvanu?

Chci si je ušít a nevím, čím to vyplnit.

Ála a Madla

Jackey
Obrázek uživatele Jackey
Offline
Viděn(a): 7 let 1 měsíc zpět
Registrace: 2.5.2007
Dřív se do toho dávala sláma,

Dřív se do toho dávala sláma, aby se ti nepotily okna, ale nevím, jestli nemají nějaký nový materiál:o)

Efka
Obrázek uživatele Efka
Offline
Viděn(a): 6 let 9 měsíců zpět
Registrace: 26.8.2009
A nestačil by drcený

A nestačil by drcený polystyren? I když ta sláma má nejspíš efekt navíc tím, že pohltí aspoň část vlhkosti - ale polystyren bude zase líp izolovat...

 

 

 

Eva, Baysha (* 12. 5. 2010) a Brego (* 29. 11. 2012)

greppie
Obrázek uživatele greppie
Offline
Viděn(a): 6 let 4 týdny zpět
Registrace: 2.4.2008
A nebude mít sláma stejně

A nebude mít sláma stejně blbou alergenní vlastnost jako seno?

Kdyby to i pohlcovalo vlhkost, tak by to bylo dobrý, s orošováním oken bojuju pořád - teď jsem o víkendu zjistila, když jsem čistila komplet zamrzlá okna, že když částečně otevřu ty vnitřní okna do místnosti, tak se mi to krásně odmrazí samo (akorát ta voda z oken zteče mezi okna, tak tam mám teď vatu, aby se to do ní vsáklo).

A když ta sláma pohlcuje vlhkost, tak jak dlouh se to potom asi tak může sušit?

 

Co jsem jsem koukala na netu, tak jsem objevila náplň do polštářů - mají nějaké kuličky a potom střiž. Kuličky si nějak neumím představit, jak je do toho válce strkám a střiž nevím co je.

Ještě mě tak napadá drcený molitan, ale kde ho sehnat - přece nerozškubu Madlinu matraci z boudy :-)

 

A aby to taky mělo nějakou životnost, když se to bude pořád nasákávat vodou a vysoušet :-(

Ála a Madla

Jackey
Obrázek uživatele Jackey
Offline
Viděn(a): 7 let 1 měsíc zpět
Registrace: 2.5.2007
Jo tak s tím ti neporadím,

Jo tak s tím ti neporadím, jak to fungovalo..já si jen pamatuju, že babička měla právě takové polštáře naplněné slámou a ty se dávaly takhle do oken a nejenže to pohlcovalo vlhkost a okna se nerosila, ale taky to perfektně izolovalo...ale byla jsem fakt malá a nikdy mě nenapadlo se o to zajímat.

Efka
Obrázek uživatele Efka
Offline
Viděn(a): 6 let 9 měsíců zpět
Registrace: 26.8.2009
Drcený molitan se dá koupit

Drcený molitan se dá koupit normálně v hobbymarketech (OBI a spol.). Ty kuličky myslíš z dutých vláken? Pak to znamená jen, že jsou ta vlákna smotaná do tvaru kuliček (vypadají trochu jako odličovací vatové tampóny), stříž je jeden velký "chuchvalec" dutých vláken (jako celý balík vaty).

Ale do toho okna by bylo podle mě nejvhodnější něco, co se sesype a vyplní tak líp tu škvíru - duté vlákno i molitan jsou moc lehké a pružné, kolem polštáře by ti nejspíš profukovalo... Možná je to blbost, ale napadl mě perlit. Nebo polystyrenové kuličky, určené na výplň sedacích vaků...

 

 

 

Eva, Baysha (* 12. 5. 2010) a Brego (* 29. 11. 2012)

Ewiczka
Obrázek uživatele Ewiczka
Offline
Viděn(a): 2 roky 11 měsíců zpět
Moderátor
Registrace: 27.10.2007
http://www.petice24.com/dopis

http://www.petice24.com/dopis_rscz

 

Podpořte retrívry a podepište.

veronika
Obrázek uživatele veronika
Offline
Viděn(a): 4 roky 8 měsíců zpět
Registrace: 12.4.2007
aleluja, diky za moznost

aleluja, diky za moznost zpetny editace vlastnich prispevku! Doufam, ze je to zamer a ne omyl :-D

veronika & retrívři v útulcích

 

VeVes
Obrázek uživatele VeVes
Offline
Viděn(a): 4 roky 8 měsíců zpět
Moderátor
Registrace: 18.5.2007
Já si myslím, že to bude

Já si myslím, že to bude omyl HlasitÄ› se smÄ›ju

Verča a Aisha (9.1. 2006), Praha
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." (Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry) 

jc
Obrázek uživatele jc
Offline
Viděn(a): 5 dnů 1 hodina zpět
Admin
Registrace: 6.2.2008
Ano, byla to chyba, nikoliv

Ano, byla to chyba, nikoliv vlastnost ;-)

Honza, Irena a Fox (*25.1.2017)

Stránky

Téma zamknuto