O nás

O labradorech

Labrador neboli labradorský retrívr (retrívr = přinašeč) je původně lovecké plemeno pocházející z New Foundlandu 19. století. Má mohutnou stavbu těla, silnou konstituci a širokou lebku. Jeho hrudník je silný a hluboký. Srst je krátká, hustá a přilehlá. Podsada je jemná a hustá, na rozdíl od tvrdé a voděvzdorné vrchní vrstvě. Díky této charakteristické srsti je labrador dokonale přizpůsoben k plavání a na zimu. Dle barvy srsti se dělí na žluté, hnědé a černé.

Labradorský retrívr má velmi milou a přátelskou povahu, je bystrý a oddaný svému pánovi. Velice dobře se cvičí, rád pracuje a plní povely s velkou radostí. Jeho další předností je výborný čich a skvělé plavecké schopnosti. Je to vyloženě vodní pes, milovník všech kaluží, rybníků a potůčků. Má blány mezi prsty. Je to také vynikající aportér.

Slepcům slouží labradorští retrívři jako velmi dobří asistenti (pomáhají přecházet ulici, dokážou cokoliv podat, atd.). Postiženým lidem jsou schopni pomáhat sundat jednotlivé kusy oblečení, otevírat dveře a jiné věci. Labradoři jsou vhodní i k dětem, protože ve většině případů postrádají agresivitu a jsou velmi milí. Naopak se labradoři příliš nehodí na ostrahu a hlídání objektů. Potřebují lidskou pozornost a laskavou péči, nejsou rádi sami.

Více se o labradorech dozvíte ze standardu nebo z wikipedie.

Standardy ostatních retrívrů: Golden (zlatý), Flat Coated, Curly Coated, Chesapeake Bay, Nova Scotia Duck Tolling

Pravidla webu

 1. Je nutné respektovat pokynů a přání moderátorů a jiných adminů. Ti rozhodují o porušení pravidel, řeší konflikty apod. Aktuální seznam lidí zapojených do správy webu najdete vždy na této stránce. V případě podezření na bezpráví ze strany moderátora se můžete pomocí Privátní zprávy obrátit na admina, ale vezměte na vědomí, že to je poslední instance. Vždy je lepší se domluvit (privátní zprávou) s daným moderátorem a pokusit se problém vyřešit přímo.
 2. Při zakládání nových témat je třeba se ujistit, že už podobné téma v diskuzi neexistuje. K tomu je nejlépe použít funkci Vyhledávání. Také je vhodné se zamyslet nad vybraným jménem nového tématu - mělo by být krátké a výstižné.
 3. Offtopic ("mimo-téma") témata jsou povolena pouze v odpovídající části fóra se jménem Nevážný pokec. Nepřidělávejte práci moderátorům a piště příspěvky do správných témat!
 4. Jsou zakázány jakékoliv urážky. Osobní kritiku je možné realizovat privátní zprávou. Obecně platí: Vyjadřujte se k tématům, ne k lidem! K urážkám patří i vážné narážky na (ne)existenci průkazu původu psa, pokud to technicky nesouvisí s daným tématem.
 5. Základní text pište bez formátování - kurzívu, tučný text, barvy apod. používejte jen ke zvýraznění vybrané části textu. Při citování (neboli quotování) výbírejte pouze relevantní část.
 6. Vkládání obrázků do textu je možné, snažte se je ovšem minimalizovat. Nejen z důvodu přehlednosti, ale i technických aspektů - platí především pro externí obrázky. Netýká se části fóra Fotografie.
 7. Vlastní inzerce je dovolena, ale nesmí mít povahu spamu. Je zakázáno zde propagovat prodej štěňat bez průkazu původu.
 8. Je zakázáno registrovat se jako jedna osoba pod více účty. Každý by se měl projevovat tak, aby se za sebe nemusel stydět - to platí i na poněkud anonymnějším internetu. Není přípustné tímto způsobem obcházet restrikce dané adminy (např. dočasné zablokování účtu z důvodu porušení pravidel). Pokud trpíte schizofrenií, vyhledejte pomoc specialisty.

Porušení těchto pravidel může znamenat zrušení registrace a zamezení přístupu. Nezapomeňte, že i na internetu nereprezentujete jen sebe! Navíc i drobné porušení pravidel (duplicitní zakládání témat, offtopicy) přidělá práci moderátorům (přesuny příspěvků) a to určitě není Váš cíl...

Na konec jedna zásada z obecné netikety - pravidel chování na síti:

 • BUĎTE KONZERVATIVNÍ V TOM, CO POSÍLÁTE, A LIBERÁLNÍ V TOM, CO PŘIJÍMÁTE.

Pravidla moderování komentářů a příspěvků ve fórech

 • moderátoři mají právo editovat a přesouvat příspěvky, které podle jejich názoru porušují pravidla webu (nachází se v nesprávném tématu, zbytečně je zakládáno nové vlákno, obsahují veřejné urážky apod.); toto lze i bez upozornění daného uživatele
 • při častém nebo soustavném porušování pravidel mají moderátoři právo uživatele napomenout, popřípadě navrhnout administrátorovi, aby byl danému uživateli omezen přístup na web, ať už dočasně nebo trvale
 • mazání příspěvků se provádí pouze z důvodů technických (duplicitní příspěvky); provozovatel není povinen smazat příspěvek na vlastní žádost uživatele - uživatelé sami odpovídají za to, co zveřejní
 • neaktivní inzeráty budou "locknuty", tzn. zůstanou viditelné, ale nebude možné do vlákna dále přispívat
 • moderátoři se starají nejen o fórum, ale i o komentáře u článků, blogů apod.
 • jakékoliv stížnosti na moderátory a reklamace jejich jednání jsou povoleny pouze formou soukromých zpráv adresovaných moderátorům samotným nebo administrátorovi
 • rozhodnutí moderátorů může na žádost uživatelů posoudit administrátor, jehož rozhodnutí je konečné
 • moderátor (a administrátor resp. provozovatel) jsou technické funkce související s tímto webem; nejde o poradce v jakékoliv oblasti a proto své dotazy směřujte do fór k tomu vyhrazených

Rozbor odpovědnosti provozovatelů serverů za příspěvky uživatelů je možné najít v tomto článku.

Admini

Historie webu

Web muj-labrador.cz vznikl v roce 2007, kdy skupina lidí na jiném "labradořím" webu dospěla k názoru, že stávájící web není dostatečně otevřený a diskriminuje některé skupiny. Pod vedením Evy "Sheeny" Š. a Lukáše B. vznikl nový web, který postupně narostl v komunitu několika stovek lidí. Internetové aktivity se rozrostly mimo jiné o srazy nebo vydávání veřejně dostupných "retrívřích" kalendářů.

Na začátku roku 2010 byla započata rekonstrukce redakčního systému, při které došlo k několikaměsíčnímu výpadku webu. Web a doménu nakonec přebral současný provozovatel. Vzhledem k nedostupnosti většiny starého obsahu byl vytvořen nový web respektující staré zvyklosti a potřeby komunity. Uživatelská základna zůstala až na výjimky zachována.

Více k historii webu se můžete dozvědět také v blogu Jarkavi, konkrétně v tomto článku.

Jiné labradoří či retrívří weby

Obecné psí weby