Blogy

Prosba o radu

Zdravím všechny,

 

potřebuji prosím poradit. Máme černého labradora pejska (6 a půl let) a začala mu z ničeho nic vypadávat srst převážně na bocích u bříska a hrudníku. Nevíte náhodou co by to mohlo být?

Moc děkuji za radu a přeji všem krásný a pohodový den.

Jarča

Operace

Dobrý den, mám dotaz ohledně mé labradorky. Je jí 5,5 roku a před 14dny byla na operaci kolene - dávali jí náhradní vaz. Na nohu dosud nestoupá, nechce žrát ani pít, takže jí dáváme vše stříkačkou. Nevím jestli je tento stav po operaci normální? Venku e dost akční, i když nohu nepoužívá. Díky za opověď.

nekalé praktiky chovatelů

Bohužel je stále častější, kdy tak zvaní chovatelé úmyslně zatajují dědičné choroby. Může se tedy stát, že jediné, co bude mít váš pejsek vpořádku a to ještě možná, je to, co musí chovatel povinně prokázat. Zatímco bude alergický na kde co a bude mít ortopedickou vadu předních končetin, jako v případě mého psa z CHs Lab Berry Dog. Bohužel takovýchto potíži si na výstavách vůbec nevšímají a umožňují tak degeneraci psů. Brzy bude potíž sehnat opravdu zdravého pejska. Jediné co mohou majitelé proti tomu udělat je to, že upozorní na takovouto CHS., aby zamezili chovům nemocných zvířat.

Hledá se štěně černého laboška SPĚCHÁ!!

Zdravím všechny chovatele a prosím o pomoc.

Hledám štěně fenečku černého labradora, potřeboval bych ji co nejdříve. Nejsem někdo kdo by neuváženě kupoval ale zkusím objasnit náš rodinný příběh.

 

Měli jsme míchanou labradorku skvělou společnici, asi před 3 týdny ji v 6 letech potkala rakovina plic a tak jsme ji museli nechat utratit, vzhledem k tomu, že máme 2,5 letého syna který na pecu byl zvyklý a pravidelně ji chodil krmit, pořidili jsme hned štěně opět bez PP,

pes ojíždí svůj pelíšek

Téměř každý večer náš pejsek Rocky (2 roky) ojíždí svůj pelech. Nejdřív z něj vydělá vnitří polšťář, zmuchlá si ho pod sebe, jeden roh si přidržuje zubama a začne "souložit" :-) Nevím jestli mu to máme zakazovat, nebo to ignorovat....ani nemůžeme vypátrat, jestli v okolí hárají fenky, ale vzhledem k tomu, že to trvá už delší dobu (asi 2 měsíce) tak hárání na to nejspíš nebude mít vliv. Vlastně nám to ani nevadí, spíš mi ho je i líto, ráda bych myšákovi dopřála ať si užije, ale štěňátka nechceme. Mysím že štěňátek je dost a přeplněných útulků ještě víc.

Jarní "labrador" sraz 2010 - Nesměř

4. - 6. června 2010 se uskuteční další ze srazů nejen pro labradory a jejich pánečky. Tentokráte opět v krásné přírodě Českomoravské vrchoviny v areálu rekreačního střediska Nesměř. I letos jsme připravili bohatou víkendovou nabídku soutěží a program, který zabaví pejska i pána.

Pro více informací čtěte dále... Mrk

 

Labrador na agilitním poli :-)

Jsou tomu dva roky co jsem se svým tehdy dvouletým pubertálním labradorem přišla poprvé na cvičák. Plná ostychu z hyperaktivity a nezvladatelnosti svého čtyřnohého "partáka" jsem se zeptala na výcvik agility. Na první hodině jsme se učili tunel. Chlácholili mne, že se asi bude bát, tak že prý raději začneme pomalu. Bart vlítnul do tunelu a málem ho protrhl. A hned koukal ...jako že co bude dál? Skokové překážky hopká od začátku s rezervou dobrých deseti centimetrů. Kladina, áčko, houpačka - pro nováčky obvykle problém a strach psů. My?

Máme za sebou první noc :-)

Proběhla celkem klidně,občas se v pelíšku vrtěla,ale nehla se z něj.

Vydržela cca6 hodin,byla v klidu a nepočurala se,ráno jsme šli na procházku,ale zdá se mi o dost smutnější než včera a taky mi nechce žrát granule,asi sem koupil špatný,Chappi jí nechutná,v utulku prý dostávala zbytky z dětské jídelný ... tak nevim a taky mi příjde,že chrápe,ale to nevim jestli neni normální,kdybych dejchal jen nosem,asi se udusim ;-)

Doma mě poslouchá na slovo,ale jakmile příjdem ven,tak kouká jen co kde očuchat :-)

Ohlédnutí...

Znáte to. Pořídíte si psa, v našem případě labradora a on se nechová tak, jak jste si představovali. Dělá věci, které nejsou v knížkách a vy mu chcete porozumět. Tak jdete hledat rozumy… Někteří včas, ještě před tím než psa přivezou domů, někteří, až když je něco zaskočí a nebo najednou pocítí potřebu podělit se s někým o to, jaké to soužití s labradorem vlastně je. Proto weby vznikají, proto je člověk vyhledá. <--break->

Přihlásit se k odběru RSS - blogy