Vnitřní paraziti u psů

Toto je kopie článku z původního ML webu. Autor: Quenny

Střevní paraziti jsou častou příčinou zažívacích potíží u psa.

Mohou favorizovat vznik zvracení nebo provokovat hubnutí tím, že infestovanému hostiteli ubírají nutritivní způsobovat špatný vzhled srsti a snižovat odolnost organismu proti ostatním onemocněním.

Panostitida (Panosteitis)

Toto je kopie článku z původního ML webu. Autor: MVDr. Foster & Smith

Co je Panosteitis alias Panostitida?

Panosteitis (Pano) je onemocnění kostí u psů, které se vyskytuje při rozšíření a rychlém růstu kosti. Často je bolestivé a v extrémních případech může trvat až 18 měsíců, obvykle se však objevuje na dobu 2-5 měsíců. Projevuje se kulháním, které často přichází a odchází a přesouvá se z nohy na nohu. Je to obvyklý problém u mnoha velkých plemen a jeho příčina je dosud neznámá. Léčba je symptomatická a výsledky jsou většinou dobré.

Naše psy nebolí jen kyčle

Toto je kopie článku z původního ML webu. Autor: Bára Protivánková

Postoj chovatelské veřejnosti České republiky k dědičným zatížením populace retrívrů je velice zvláštní. Dlouhá léta jsme se tvářili, že žádné zdravotní problémy u našich plemen nejsou. Jediné, co nás zajímalo, byly zuby. Počátkem devadesátých let minulého století však už nešlo předstírat, že se nás „zahraniční“ problémy retrívrů netýkají.           

Imunita dělá chov

Toto je kopie článku z původního ML webu. Autor: Bára Protivánková

Neděste se názvem tohoto článku, ale na jeho konci mi možná dáte za pravdu. Každý, kdo se rozhodl chovat psy si stanovil určitá kritéria svého chovu. U někoho jsou to chovné podmínky dané klubem, u někoho je toho mnohem více, co chce mít v chovu „ošetřeno“.            

Příprava na štěně

Toto je kopie článku z původního ML webu. Autor: Tým ML


  • vylij studenou vodu na koberec a proběhni se tudy bosky a potmě
  • hned po probuzení se postav do deště (zůstaň tam tak dlouho, dokud bude tma) a usilovně opakuj "hodný pejsek,čůrej pospěš si, dělej ..."<--break->

Stránky

Přihlásit se k odběru Můj-labrador.cz RSS