Hospoda 2010/2011

2260 příspěvků / 0 nových
Poslední
veronika
Obrázek uživatele veronika
Offline
Viděn(a): 4 roky 8 měsíců zpět
Registrace: 12.4.2007
proc by nemohla? stejne jako

proc by nemohla? stejne jako zihani, red fox a nebo treba "prikrizena" stribrna Směju se ted jen aby se nekdo toho nechytl a nezacal to mnozit ve velkym.

veronika & retrívři v útulcích

 

waw
Obrázek uživatele waw
Offline
Viděn(a): 4 roky 10 měsíců zpět
Moderátor
Registrace: 10.4.2007
Nevím, jestli jsi četla i to

Nevím, jestli jsi četla i to info u nich na webu, ale píšou tam, že to nebylo úmyslné. Vyjadřují se tam o tom jako o velkém překvapení. Takže oni to očividně nepřikřížili :-D

Efka
Obrázek uživatele Efka
Offline
Viděn(a): 6 let 9 měsíců zpět
Registrace: 26.8.2009
veronika: stejne jako zihani,

veronika:

stejne jako zihani, red fox a nebo treba "prikrizena" stribrna


no pokud vím, fox red je zbarvení zcela odpovídající standardu...

stříbrná vznikla zcela evidentně přikřížením výmara, bez něj by se u labíků těžko vyskytla... o žíhaném labíkovi jsem nikdy neslyšela (když teda pominu jednoho štěníka bez PP, ale ten měl i bez ohledu na zbarvení do labíka hodně daleko), může se žíhání vyštěpit u čistokrevných labíků bez přikřížení jiného plemene? To mě zajímá (ne že bych si takovou obludku chtěla pořizovat, jen v teoretické roviněMrk)

 

 

 

Eva, Baysha (* 12. 5. 2010) a Brego (* 29. 11. 2012)

Ewiczka
Obrázek uživatele Ewiczka
Offline
Viděn(a): 2 roky 11 měsíců zpět
Moderátor
Registrace: 27.10.2007
To by mne také zajímalo, zda

To by mne také zajímalo, zda bez přikřížení jiného plemene se tato barva může vyskytnout...?

waw
Obrázek uživatele waw
Offline
Viděn(a): 4 roky 10 měsíců zpět
Moderátor
Registrace: 10.4.2007
no pokud vím, fox red je

no pokud vím, fox red je zbarvení zcela odpovídající standardu...

 

No to sice ano, ale údajně jsou v tom kvůli té barvě přikřížení maďarští ohaři. Teď nemyslím tu klasicky tmavě žlutou do červena, ale spíš sytě mahagonovou, kterou taky někteří labradoři mají.

 

veronika
Obrázek uživatele veronika
Offline
Viděn(a): 4 roky 8 měsíců zpět
Registrace: 12.4.2007
waw, netvrdila jsem, ze by

waw, netvrdila jsem, ze by neco prikrizili, tak to ani nebylo mysleno. Paleni se muze vyskytnout i u PP, jak vidime. Proste rodice, misto aby meli "vlohy" pro plastovy zbarveni, tak maj jednu pro plastovy (svoje barva) a druhou, recesivni, pro paleni. A jelikoz paleni je naprosto nejrecesivnejsi ze vsech barevnych "rozlozeni" "barev a znaku", tak se to obcas vyskytne, kdyz se sejdou dva, co oba vlohu pro paleni nesou. Myslela sem, aby se toho nechytl nikdo jinej, jako pokazdy, kdyz se objevi nejaka rarita, tak po ni vsichni zacnou silet.

 

stříbrná vznikla zcela evidentně přikřížením výmara, bez něj by se u labíků těžko vyskytla
ja nevim,  nikdy sem po tom nepatrala, ale vazne je prokazano, ze zadnej labrador nenese a nikdy nenesl zesvetlovaci gen, tj ze neni Dd? U zadnyho se nikdy nestala mutace, ktera se pribuzensky upevnila? Ja to fakt nevim. Treba u tolleru je zesvetlovaci gen normalne, jasne, je to neco uplne jinyho, ale. Pokud nekdo vite vic, napiste.

 

o žíhaném labíkovi jsem nikdy neslyšela

je čas rozsirit si obzory. Psala to tu petra o. kdysi, ze po jednom psovi se zihanci objevovali, viz http://www.drc.de. Takze i zihani je normalni. Jinak nestandard samo, spolu s palenim a stribrnou.

 

jsou v tom kvůli té barvě přikřížení maďarští ohaři

v trialech zase chrti a flati, v cernejch fundlaci,.. Kdy se to tak delo? V minulych sto letech ne, sou uzavreny plemenny knihy, tak kdy? Predtim? A nebyla to spis takova "tvorba plemene" nebo jak to nazvat? A teda dost pochybuju o tom, ze by nekdo myslel dopredu a rekl si - tohle budou trialove, dam tam chrta, tohle bude tmave zluta, prikrizim vizslu, tohle vystavaci, soupnu tam rotvajlera... Tehda slo, aspon podle mych naivnich predstav, predevsim o praci, ze uz tehda by to nekdo dela na exterier a to tak extremne?

 

veronika & retrívři v útulcích

 

Bailiška
Obrázek uživatele Bailiška
Offline
Viděn(a): 6 let 8 měsíců zpět
Registrace: 19.5.2009
Téhle chovatelky je mi fakt

Téhle chovatelky je mi fakt líto, chová trialáky a vždycky se snažila o velmi kvalitní chov, ale taková smůla, to se nevidí. Nejnadějnější fena - kataracta. Dovezla si štěně z anglie - těžká dysplazie. Po jejím chovném psovi též dost ujíždí dysplazky. A teď ještě zjistí, že má v chovu nestandatrní zbarvení. Je to trochu paradox - zlí jazykové tvrdí, že do show labíka byl přikřížen rottweiler. A teď se to objeví v trialové linii.

Uzavřené plemenné knihy nejsou stoprocentní zárukou, že se do plemene nemohlo nic přikřížit - genetické testy na paternitu se dělají jen vyjímečně, v případě pochybností. Pokud štěňata vypadají normálně, nikdo nepátrá, jestli chovateli fena třeba v době hárání neutekla. Zvlášť v trialovém chovu je exteriér dost neustálený, takže nad trochu odlišnými štěňaty se nikdo moc nepozastaví. Jen ty barvy jsou hodně nápadné. Tím nemyslím, že je to tenhle případ - spíš se to táhne kdoví kolik generací. Nestandartní barvy se v chovu občas objevují, koukněte sem,tady mají pěknou sbírku: http://www.blueknightlabs.com/content/view/167/143/

Elizabeth
Obrázek uživatele Elizabeth
Offline
Viděn(a): 5 let 7 měsíců zpět
Registrace: 17.4.2008
Jediné co mě na tom

Jediné co mě na tom "zarazilo" byla věta: Blesk spočítal, na kolik vás přibližně ročně vyjde retrívr nebo labrador.  Hlasitě se směju

 

Jinak když to vezmu kolem a kolem, tak mi to přijde dost málo oproti realitě.

                                                                                                                   Blesk uvádí            Realita (konkrétně u mě)

Cena za štěně s pp                                                                                        10 000              12 000
Stálá výbava (pelíšek, obojek proti parazitům, vodítko atd.)                            3 000              1 500
Výbava, kterou je třeba obnovovat (šampon, zubní pasta atd.)                       1300              ??? tak maximálně pamlsky - odhad 5tis
Krmivo                                                                                                            12 000              20 000
Očkování, odčervení                                                                                          1000                   600
Poplatek za psa (v Přerově)                                                                              1000                      0

Co Blesk neuvádí - výcvik, případné závody, výstavy, akce, doprava, ubytko          -                20-30 tis

 

a to nepočítám tisíce dalším serepetiček co všichni určitě doma máma - obojky na výlety a do města a k vodě a domácí misku a cestovní misku a výcvikové pomůcky a cestovní deku a postroj do auta nebo klec (domeček) a další....

 

Zuzka a Chandler (8.3.2008) Brno + Brno - venkov

Suzannee
Obrázek uživatele Suzannee
Offline
Viděn(a): 6 let 10 měsíců zpět
Registrace: 28.3.2009
Nekupujete si někdo kalendáře

Nekupujete si někdo kalendáře od Avonside publishing?? http://obchod.hafbezobav.cz/index.php?akc=detail&idvyrb=5392&kateg=295 hledala jsem na netu a našla je jen pouze v tomto obchodě,nevíte jestli se dají sehnat i někde jinde, případně v kameném obchodě?

Teruska.V
Obrázek uživatele Teruska.V
Offline
Viděn(a): 5 let 10 měsíců zpět
Registrace: 11.4.2008
Nn, sháním stolní.

Nn, sháním stolní. Koulím očima

Teruška, Lukáš & smečka

 

Stránky

Téma zamknuto