Hospoda 2010/2011

2260 příspěvků / 0 nových
Poslední
Jackey
Obrázek uživatele Jackey
Offline
Viděn(a): 7 let 1 měsíc zpět
Registrace: 2.5.2007
Já bych si tedy tipla, že to

Já bych si tedy tipla, že to byli LR bez PP, protože tam jsou ty povahy otřesné. A pokud to můžu porovnat u nás doma, oba naši LR s PP jsou dobráci a nebála bych se je nechat ani samotné s dětmi( což samozřejmě nikdy neudělám..spíš ale než kvůli pokousání, tak kvůli tomu, že jsou to blázni a v zápalu hry by mohli nechtěně ublížit tím, že do dítětě strčí apd.) . Jsou naprosto nekonfliktní a troufám si říct, že by na sobě nechali dříví štípat. Za to naše LR bez PP je sice skvělá, úžasná a milá, ale taky nevyzpytatelná a i když nikdy neublížila, nevěřím jí tolik jako ostatním v naší smečce. Je prostě jiná:o) Tolik asi k té povaze. Samozřejmě v obou případech se mohou najít extrémy, ale to jsou spíše vyjímky

veronika
Obrázek uživatele veronika
Offline
Viděn(a): 4 roky 8 měsíců zpět
Registrace: 12.4.2007
Údajně pes ležel a spal, ona

Údajně pes ležel a spal, ona se k němu nahnula, přímo k hlavě, chtěla se s ním pomazlit.

 

Uz moje 4leta neterinka dokazala pochopit, ze pokud pes spi, tak ma sebe upozornit zdalky, aby se vzbudil, nebo ho obloukem obejit. Takhle jsem videla dokousanou dlouholetou pejskarku, ktera chtela upozornit svou slepou vrcici fenu (labradorka), ze se vrcet nebude, vzala ji za slabiny a cuba se otocila a nez si stihla uvedomit, o koho jde, tak to dopadlo jak to dopadlo. Dalsim aspektem je "zarucena cistokrevnost" tech napadajicich labradoru a tez jejich vedeni. jsou to proste jen psi..

veronika & retrívři v útulcích

 

alohai
Obrázek uživatele alohai
Offline
Viděn(a): 4 roky 4 měsíců zpět
Registrace: 5.6.2008
Já jsem taky přesvědčená, že

Já jsem taky přesvědčená, že ani jeden z těch psů nebyl papírový, jenže to nikdo nezjišťoval. Nevím, jak potom s pojišťovnou, jestli tu to zajímá, ale určitě by byla zajímavá statistika napadení vlastním psem s PP a bez, určitě by těch prvních případů tolik nebylo. Možná je to kromě nevyrovnaných křížených povah i tím, že kdo má psa s PP, většinou chodí na cvičák, uchovňují, vystavují a provozují různé organizované aktivity, kde je nutností dobrá socializace a vychování psa. A samozřejmě, že ta opravdová labradoří povaha nemůže být u labíků křížených, což příkladně vidím na své Darče.

Co se týká nápadů jako je se mazlit se spícím psem apod., tak to je bez komentáře. Každý by si měl uvědomit, jak reaguje člověk, když ho někdo naráz prudce vzbudí, jak se lekne a vylítne... Což teprve pes s tlamou plnou zubů a instinkty...

 

Lída + Rita (*1.4. 2013)

alohai
Obrázek uživatele alohai
Offline
Viděn(a): 4 roky 4 měsíců zpět
Registrace: 5.6.2008
"Daruji psa, nezvládám jej

"Daruji psa, nezvládám jej finančně" Hlasitě se směju  (přišlo mi v mailu)

Lída + Rita (*1.4. 2013)

jana33
Obrázek uživatele jana33
Offline
Viděn(a): 4 roky 2 měsíců zpět
Registrace: 14.5.2007
Upřímně jsem na výstavách

Upřímně jsem na výstavách viděla za poslední roky tolik bojácných labíků,že bych se zdráhala přesvědčení,že všechny případy jsou od labradorů bez PP,protože papírový mají tu správnou povahu. Doporučuju sledovat třídy štěňat,dorostu a mladých,většina těch bázlivek v dospělosti na výstavy nechodí,ale i tam se občas objeví. Bázlivý pes nemá k leknutí a následnému kousnutí nikdy daleko

Jana a smečka

waw
Obrázek uživatele waw
Offline
Viděn(a): 4 roky 10 měsíců zpět
Moderátor
Registrace: 10.4.2007
Ač je labrador vyrovnaný a

Ač je labrador vyrovnaný a mírumilovný, pořád to je jen pes s plnou hubou zubů. V neočekávané situaci se může leknout, pokud se zraní a bude ho to bolet, taky zareaguje jinak, než obvykle. Nedělejme z labradorů předložky, které ustojí naprosto vše, i když jsou bezesporu více psychicky odolní, než třeba jiná plemena..

Za svého psa bych dala ruku do ohně, znám ji i její reakce, ale dokud člověk v té konkrétní situaci není, tak nemůže říct, že si je 100% jistý, že by jeho pes udělal to a to. Výše zmíněné buzení psa nebudu ani komentovat, člověk taky musí trochu přemýšlet, jak se má k tomu psovi chovat.

Jinak souhlasím s Janou - agresivních a bázlivých labradorů jsou plné výstavy. Je to daň za popularitu plemene a za nekontrolované množení i psů s PP..

alohai
Obrázek uživatele alohai
Offline
Viděn(a): 4 roky 4 měsíců zpět
Registrace: 5.6.2008
Zrovna moje Dara patří mezi

Zrovna moje Dara patří mezi ty bázlivější a lekavější psy, ale reaguje tak, že uskočí a hledá, kam by se schovala. Vidím to, když je pohromadě s vnoučkem, ten je dost živý až divoký, Darča se mu vyhýbá jak může. Ne že by jí ubližoval, ale lítá po bytě, jezdí např. s kočárkem, občas do Darči najede... Darče je to pochopitelně nepříjemné, ale nikdy zatím nevyjela, pokud ho nemůže obejít, tak vycouvá a někam si zaleze. Samozřejmě ji vždycky maximálně pochválím, že je rozumná, malého mírním, co to jde, ale k nějaké té kolizi občas dojde. Zatím to Darča vždycky ustála, ale bedlivě hlídám, protože, co kdyby jednou... třeba došla trpělivost...

S vnučkou je ti jiné, tam jedna vyhledává druhou, hrají si spolu, problémy nejsou, ale stejně je samotné nenechávám.

Lída + Rita (*1.4. 2013)

VeVes
Obrázek uživatele VeVes
Offline
Viděn(a): 4 roky 8 měsíců zpět
Moderátor
Registrace: 18.5.2007
Taky si myslím, že z 99%

Taky si myslím, že z 99% nejsou případy pokousání psem od psa s PP, ale to hlavně proto, že i když se rozhlédnu po svém okolí, tak je 9 z 10 labíků bez PP, takže spíš statistika, než důvěra :). Jinak já poslední dobou marně hledám kde jsou ty učebnicové povahy LR u těch psů co osobně znám, vidím často agresivní či labilní zvířata a není to jen tím, že se pouští "vše" na "vše", ale také tím, že lidi si tyto psy pořizují jako hodné medvídky, ne jako zvířata s plnou hubou zubů a zvířecími pudy. Takže těch faktorů je víc. O psech bez PP netřeba mluvit, tam jsou ty povahy ve většině případů naprosto nestandardní a s LR nemají společného nic.

 

Svému psu věřím na 100%, však ona je schopná usnout i u veterináře při braní krve Mrk, ale jak již tu bylo zmíněno pořád je to pes a šokové buzení, či teror od dětí je nerozum.

Verča a Aisha (9.1. 2006), Praha
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." (Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry) 

alohai
Obrázek uživatele alohai
Offline
Viděn(a): 4 roky 4 měsíců zpět
Registrace: 5.6.2008
"...lidi si tyto psy pořizují

"...lidi si tyto psy pořizují jako hodné medvídky..."

Přesně tak, takový názor lidi mají a pak se diví... I doktor mi řekl, že je to divné, to pokousání, vždyť labradoři jsou takoví hodní méďové...

Je škoda, že se ta původní dobrá a klidná povaha nedrží ani u těch s PP, díky té části chovatelů, kteří to kvůli neznalosti, lhostejnosti a především hrabání peněz takhle kazí.

Lída + Rita (*1.4. 2013)

Elizabeth
Obrázek uživatele Elizabeth
Offline
Viděn(a): 5 let 7 měsíců zpět
Registrace: 17.4.2008
Onehdá sme seděli na zahradě

Onehdá sme seděli na zahradě a Čendovi lezla po stehně moucha - ten se jen tak ohlídnul co že to a spal dál - takže jsem se smála a potvrzuji, že ten by ani mouše neublížil :-D

Zuzka a Chandler (8.3.2008) Brno + Brno - venkov

Stránky

Téma zamknuto