Archivace webu

Vzhledem k dlouhodobé neaktivitě tohoto webu a jeho uživatelů bohužel musím ukončit jeho provoz. Přesto by byla škoda, aby ze světa zmizela spousta užitečných informací, které se nacházejí např. ve fóru. Web byl navíc útočištěm spousty lidí a psů a i pro ně bych rád ještě nějaký čas uchoval alespoň kopii pro čtení.

Kopii tohoto webu najdete také na stránce jackc.teptin.net/muj-labrador/. Až přestanu platit doménu, najdete archiv už pouze tam.

Díky všem, kteří se na tomto webu podíleli. Byla to fajn komunita a mrzí mně, že jsem nedokázal nabídnout dostatečnou alternativu k facebooku (tam mě nehledejte, nemám účet). Ať se daří vám i vašim mazlíčkům.

Kdyby bylo potřeba, najdete mě na jackc.teptin.net.

Upgrade redakčního systému a ukončení uživatelských galerií

V blízké době se chystám provést upgrade redakčního systému, což by nám mělo pomoci v dalším rozvoji webu.

 

Na druhou stranu ale budeme muset ukončit hostování uživatelských fotek, protože byl zastaven vývoj softwaru, který k tomu používáme. Galerie budou fungovat ještě cca do konce března, ale samostatně, na vlastní adrese a především pro účely stažení fotografií jejich majiteli. Místo galerií si (po upgradu redakčního systému) budete moci v profilu nastavit URL adresu na vaše fotoalba na jiném webu, ať už to bude kdekoliv (rajce.net, piwigo.com, zonerama.com, picasa.com, flickr.com, atd.).

 

Po upgradu plánuji rozeslat hromadné zprávy o změnách na webu. Pokud k tomu budete něco mít, podělte se prosím v komentářích k tomuto článku. Děkuji.

Světlé zítřky

Když mi v úkolech vyskočilo, že bych měl založit nové hospodské vlákno, byl to pro mne důvod k zamyšlení. To proto, že v minulém roce celkově ubyla aktivita na tomto webu. Jak je ostatně vidět i na zmíněném vlákně "o čemkoliv". Ne že bych tomu osobně nepomohl :-) sám už jsem spíše pasivní čtenář - to proto, že nemám moc informací k tématu, neboť u nás z kynologického pohledu došlo ke stagnaci, podpořené mimo jiné nutností výcviku jiného druhu štěněte ;-)

 

Jarní "labrador" sraz 2010 - Nesměř

4. - 6. června 2010 se uskuteční další ze srazů nejen pro labradory a jejich pánečky. Tentokráte opět v krásné přírodě Českomoravské vrchoviny v areálu rekreačního střediska Nesměř. I letos jsme připravili bohatou víkendovou nabídku soutěží a program, který zabaví pejska i pána.

Pro více informací čtěte dále... Mrk

 

Krmení syrovou stravou

V první řadě bych ráda upozornila,že nejsem ani veterinář, ani vystudovaný odborník na výživu a v následujícím článku vycházím pouze ze zkušeností svých a mých kamarádů, kteří již několik let krmí syrovou stravou psy mladé, dospělé, staré, březí feny i malá štěňata.

 

Co to je? Jak název napovídá, jedná se o krmení stravou nijak neupravovanou, tedy syrovým masem, ovocem, zeleninou. V dnešní době se tento způsob začal nazývat BARF. Nicméně pravověrní barfaři do krmení zařazují velké množství kostí a rádi se drží přesných tabulek, což například já nedělám. Proto budu hovořit o krmení syrovou stravou nebo také stravou nativní.

Jakou značkou granulí krmíte svého psa?

Acana
10% (30 hlasů)
Anca
1% (3 hlasy)
Arden Grange
5% (16 hlasů)
Biomill
0% (0 hlasů)
Bosh
1% (4 hlasy)
Brit
10% (29 hlasů)
Calibra
3% (10 hlasů)
Eminent
3% (10 hlasů)
Eukanuba
6% (17 hlasů)
First Mate ultrapremium
3% (9 hlasů)
First Mate superpremium
0% (1 hlas)
Fitmin
1% (4 hlasy)
Friskies
3% (10 hlasů)
Happy Dog
2% (6 hlasů)
Hill´s
4% (11 hlasů)
Chicopee
5% (14 hlasů)
K9
5% (14 hlasů)
Kronch
0% (0 hlasů)
Nutram
1% (2 hlasy)
Pro Plan
14% (42 hlasy)
Pedigree
0% (1 hlas)
Pro Pac
1% (3 hlasy)
Puffins
0% (0 hlasů)
Orijen
2% (6 hlasů)
Jiné
20% (59 hlasů)
Celkem hlasů: 301

Psaní blogů

Blogy, které zde máte možnost psát, by měly sloužit ke sdílení nových informací formou článku. Psát můžete o čemkoliv, co alespoň vzdáleně souvisí se psy, tedy například o tom, co se dělo na nějaké výstavě nebo o tom, jak jste vybírali štěně.

 

Příspěvek v blogu, by neměl být krátký text o jednom odstavci, k tomu můžete využit třeba Hospodu ve fóru. A už vůbec ne jeden odkaz na váš vlastní web. Takový odkaz patří do profilu nebo do vlákna Naše soukromé webové stránky.

 

Přechod na nový redakční systém

Tady si můžete prohlédnout, jak vypadá nový redakční systém. Drupal by měl zajistit kontinuitu při budoucích upgradech, možný vývoj (existuje spousta modulů), rozumný výkon, ... A společně se zálohami webu a databáze (a samozřejmě rozumnými adminy) by mohl přispět také k tomu, že už nebude potřeba oplakávat ztracené či smazané příspěvky nebo stěhovat komunitu na jiný web/doménu. Ale to už hodně předbíhám.

 

Práce zdaleka nejsou u konce. Jedna z věcí, na kterou jsem zatím vůbec nešáhl, je design. Ten bude nejspíš stejně dělat někdo jiný, takže to až později. Co je dále v plánu:

Znovuspuštění webu

Toto je kopie článku z původního ML webu. Autor: jc

 

Vítejte zpět!

Měl bych asi začít zásadní informací, kterou jste už asi pochopili - stal jsem se novým provozovatelem webu. Jak jsem se k tomu dostal, napíšu za chvilku.

Na ML webu jsem zatím nebyl příliš aktivní, ale dost možná jste zaznamenali mojí přítomnost. Nebo Ciccovo. V současné době provozuju několik podobně velkých komunitních webů jako je ML. Na druhou stranu (abych byl úplně upřímný) dělám to většinou jen proto, že se (zatím) nenašel nikdo lepší ;-) Weby nejsou přímo můj obor (i když je to trošku příbuzné) a už dávno se nehrnu do každého (byť zajímavého) projektu ;-)

S Lukášem jsme v minulosti vedli rozhovor o webu resp. redakčních systémech. Po několika týdnech lednové nefunkčnosti webu jsem na tento rozhovor navázal, abych zjistil co se děje, a případně nabídl pomoc alespoň v rozsahu konzultace. Více ambicí jsem něměl. Hlavně proto, že se momentálně připravujeme na stavbu rodinného domu. To byl také hlavní důvod, proč jsem Lukášovo nabídku na předání webu napoprvé odmítl. Stavba mi už teď bere hodně času a k tomu potřebuju zvládnout i všechny původní povinnosti.

10 nejčastějších pověr o psech

Toto je kopie článku z původního ML webu. Autor: Lea Smrčková (Svět psů)

 

Jistě jste už slyšeli o spoustě pověr a pomluv, které kolují ohledně psů, ať už jsou to voříšci, lovečtí psi, trpasličí plemena apod. Zde si můžete přečít 10 nejčastějších pověr, které se neustále tradují a věřte, že spousta lidí jim stále věří...

Stránky

Přihlásit se k odběru Můj-labrador.cz RSS