Světlé zítřky

Když mi v úkolech vyskočilo, že bych měl založit nové hospodské vlákno, byl to pro mne důvod k zamyšlení. To proto, že v minulém roce celkově ubyla aktivita na tomto webu. Jak je ostatně vidět i na zmíněném vlákně "o čemkoliv". Ne že bych tomu osobně nepomohl :-) sám už jsem spíše pasivní čtenář - to proto, že nemám moc informací k tématu, neboť u nás z kynologického pohledu došlo ke stagnaci, podpořené mimo jiné nutností výcviku jiného druhu štěněte ;-)

 

Využil jsem tedy jednu z pravidelných procházek se psem k analýze, co je tady fajn a na druhou stranu co mi tady vlastně chybí.

 

To co mi přijde OK je samotná diskuze, která (pokud vím) byla vždy hlavním tahounem webu. Když si tedy odmyslím tu menší aktivitu, která může vyplívat i z těch ostatních věci. Přijde mi, že lidé sem chodí s dotazy a stále na ně dostávají (správné) odpovědi. Někdy bohužel opakující se, což vede k vymýšlení kola. Myslím, že by neuškodila stránka s častými otázkami a odpovědmi, kde by byla zpracována témata typu "Proč nekupovat psa bez papírů" v jednoduché ale souhrnné formě. Odpověď by pak nezabrala víc, než nalinkování konkrétního článku. A abych nezapomněl jednu důležitou věc k fóru. Jsem strašně rád, že nemusím myslet na moderování příspěvků, což je práce strašně nevděčná, ale holky (viz O nás - Admini) s tím nemají žádný velký problém.

 

Za dobrou věc považuji také galerii, kde se kdokoliv může pochlubit tím, proč tu vlastně jsme. Některé fotky ač amatérské jistě těší i ostatní návštěvníky. Galerii považuju za druhou nejdůležitější funkci tohoto webu.

 

Z těch věcí, které by bylo dobré vylepšit bych zmínil dvě:

 

Především vylepšit technickou stránku webu. Tento rok už bude nutné provést větší upgrade redakčního systému a překonat s tím související obtíže. Ta největší je absence modulu pro propojení Gallery projektu s novější verzí Drupalu (redakčního systému). Kombinaci drupal-gallery používám na několika webech, takže jsem poslední rok monitoroval situaci a hledal řešení. Jedno se možná rýsuje, ale pořád je to velká neznámá s nejistým výsledkem. V každém případě bych chtěl uživatelská alba v rámci webu nějakým způsobem zachovat i do budoucna, a to i kdyby to znamenalo přechod na jiný druh galerie a nutnost ručně přesunout nebo snad i znovu vložit všechny fotky.

 

S upgradem RS souvisí i design webu, který je už léta provizorní, ale za této situace už nemá smysl do toho investovat čas a úsilí.

 

Druhá věc je, že bych opravdu uvítal nějaké články a novinky na hlavní stránce. Občas se ve fóru objevují příspěvky v takovém rozsahu či kvalitě, že by nebylo příliš pracné toto často zajímavé téma rozpracovat do krátkého (či dlouhého) článku nebo blogu (které zde lze také psát). Navíc tu máme aktivní lidi, kteří vidí do činnosti klubu/ů a mohli by jednou za čas napsat informaci o zajímavém dění v této oblasti z jejich pohledu, neboť málokdo má chuť vyhledávat si zápisy ze schůzí a vytvářet vlastní dedukce. Podobně by se dalo nějakým (ne)pravidelným až statistickým způsobem sledovat např. téma výsledků genetických testů, což je další důležitá oblast, ve které máme "své" aktivisty. A nakonec, téma blogu může být velmi volné...

 

Tímto bych rád otevřel diskuzi nad tím, kam kráčet tento rok i ty další, a těším se na příspěvky pod tímto článkem.

 

Na závěr si dovolím popřát hodně ať už kynologických nebo jiných úspěchů a radosti v dalším roce :-)