Články - politika

Ohlédnutí za volbami do Sněmovny 2021 pohledem jednoho Piráta a člena volební komise

Volby jsou za námi a nejsem si jistý, jestli je co slavit. Tzv. "demoblok" získal většinu ve Sněmovně jen náhodou resp. díky rekordnímu propadnutí hlasů pro strany pod 5%. U některých to bylo těsné. Příští vláda nebude populární a to bude voda na mlýn populistům a extrémistům. Ani ve vládě to nebude jednoduché. Pokud se na ni budeme podílet (probíhá vyjednávání a čeká nás hlasování Celostátního fóra), tak mimo jiné s politiky, kvůli kterým Piráti u nás vznikli. A ve Sněmovně to tentokrát budou muset odmakat čryři poslanci/kyně.

Ale nic nevzdáváme. Máme čas přesvědčit veřejnost, že můžeme jít po společné cestě, která bude pohodlná pro všechny.

Fake news k volbám do EP 2019

Volby do Evropského parlamentu jsou za rohem a kampaně už v některých případech jedou na plno. Dnes nám do firemní schránky přistál SPAM kombinovaný s FAKE NEWS, na kterém je dobře vidět, jak fungují některé "politické subjekty". Obsah je relativně stručný:

K nové eurosměrnici o autorském právu

Kontroverzi některých částí nové Směrnice o autorském právu v Evropském parlamentu asi zaznamenal každý. Informace se objevily na různých webech i v dalších médiích a na počest této směrnice byla na celý den vypnuta (nejen) česká wikipedie. Souhrn zpráv k tomuto problému je třeba na Zachraninternet.cz.

V rámci boje proti článkům 11 a 13 této směrnice jsem se účastnil srpnové demonstrace, příležitostné osvěty uživatelů a plánuji se zúčastit i další, březnové demonstrace. Krom toho jsem odeslal e-maily všem současným českým europoslancům. Držme internetu palce!